Gips szpachlowy gotowy

Dlaczego warto zastosować gips szpachlowy gotowy? Wykończone powierzchni gipsem szpachlowym gotowym zapewnia jej doskonałą gładkość i przyczepność. Ściany można malować, tapetować i pokrywać innymi materiałami wykończeniowymi. Ten materiał nakłada się na otynkowane, wyłożone płytami gipsowo-kartonowymi i oczyszczone ściany betonowe. Nie stosuje się natomiast w pomieszczeniach o dużej wilgotności (łazienki, kuchnie, sauny, baseny). Wykończenie szybko wchłania wilgoć i może tracić swoją wytrzymałość.

Dlaczego i kiedy należy preferować gips szpachlowy gotowy?

Nowoczesne sklepy są pełne ofert na gips szpachlowy gotowy, wybór jest po prostu ogromny, istnieje wiele opcji mieszanek szpachlowych. To doskonałe spoiwo z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie. Z czego powstaje? Ze skały gipsowej która jest poddawana odpowiedniej obróbce termicznej. Następnie jest wzbogacana dodatkami takimi jak: woda, wypełniacze mineralne, spoiwo organiczne, dzięki czemu uzyskuje poszukiwane w budownictwie cechy.

Gips szpachlowy gotowy
Gips szpachlowy gotowy

Gotowa mieszanka służy do wyrównania małych (od 1 do 5 mm) wad. Posiada dobrą przyczepność do większości powierzchni, wysoką wytrzymałość, elastyczność. Gips szpachlowy gotowy nakłada się równomiernie, doskonale wygładza drobne ubytki. Nie trzeba mieć mieszadła do łączenia mieszanki z wodą i uda się ponownie wykorzystać ten produkt. Ponadto przed nałożeniem nie trzeba stosować gruntów, co jest wymagane w przypadku sypkiego analogu.

Ulepszony wysokiej jakości gips szpachlowy gotowy przeznaczony jest także do ostatniego etapu przygotowania powierzchni czyli do dekoracyjnego wykończenia. Ma specjalną elastyczność, pozwala na rozciągnięcie warstwy o 1 mm, może być idealnie wypolerowany do idealnej gładkości.

Uniwersalny gips szpachlowy gotowy łączy w sobie cechy dwóch poprzednich grup, może być stosowany zarówno do naprawy ubytków i zgrubnego wyrównywania ściany, jak i do warstwy wykończeniowej. Wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością, jest kompatybilny praktycznie z każdą powierzchnią.

Jeżeli każda z powyższych szpachli gipsowych jest przeznaczona do wykonywania kilku prac, to specjalistyczna jest produkowana specjalnie do jednego zadania (uszczelnianie połączeń na płytach gipsowo-kartonowych lub drewnie, pilne naprawy itp.). Ma prawie wszystkie zalety innych analogów, a także zawiera specjalne komponenty do aplikacji na określoną powierzchnię.

Co sprawia, że specjaliści preferują dobrą szpachlówkę gipsową gotową?

  • Gips jest ekologicznym materiałem naturalnym, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego i nie zanieczyszcza środowiska. Generalnie cała kompozycja gipsu szpachlowego gotowego jest bezpieczna.
  • Mieszanka gipsowa dobrze nadaje się do wypełniania pęknięć, zagłębień i nierówności może szczelnie wypełniać szczeliny i nie pękać.
  • Gips pozwala powierzchniom oddychać, ponieważ dobrze przewodzi powietrze i wilgoć. Takie szpachlówki mają doskonałą paroprzepuszczalność, co pozwala na stworzenie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach.
  • Gips szpachlowy gotowy ma plastyczną strukturę, co zapewnia łatwość aplikacji. Materiały te będą idealne nawet dla początkującego, który pierwszy raz szpachelkę w ręku, a dla prawdziwych specjalistów ułatwią pracę i znacznie przyspieszą proces szpachlowania.
  • Wygodna jest również ich późniejsza obróbka, po nałożeniu łatwo go zeszlifować na lustrzany połysk. Gips po wyschnięciu jest bardzo łatwy w obróbce, a szlifowanie nie wymaga dużego wysiłku.
  • Gips szpachlowy gotowy z powodzeniem może być stosowany na różnych powierzchniach: płytach kartonowo-gipsowych, cementowych, ceglanych. Ma wysoki poziom przyczepności i w zasadzie nie ma znaczenia, jaki materiał będzie podstawą.
  • Ponieważ plastyfikatory i modyfikatory są zawsze obecne w takiej kompozycji po całkowitym wyschnięciu nie nastąpi skurcz, co oznacza, że nie będą powstawać pęknięcia.
  • Zużycie gipsu szpachlowego gotowego jest znacznie mniejsze niż niektórych innych rodzajów, np. cementu, co oznacza, że jego stosowanie jest bardziej opłacalne.

Gips szpachlowy gotowy idealne rozwiązanie przy remontach

Gotowa szpachlówka produkowana jest w fabryce, co oznacza, że przy ścisłym przestrzeganiu wszelkich warunków technologicznych i proporcji. Posiada jednorodną plastyczną strukturę, zapewniając łatwą aplikację w cienkiej warstwie. Mieszanka nie wymaga żadnych prac przygotowawczych i jest od razu gotowa do użycia. Mieszanki zawierają różne składniki poprawiające jakość powierzchni oraz dodatki antybakteryjne, które zapobiegają rozwojowi pleśni czy grzybów.

Jak widać, gips szpachlowy gotowy ma wiele zalet i wszystkie są znaczące, dlatego pomimo ciągłego pojawiania się coraz to nowszych materiałów, nadal zajmuje wiodącą pozycję w sprzedaży materiałów wykończeniowych. Szpachlówki gipsowe gotowe od wielu lat są poszukiwane do wykończenia lokali mieszkalnych. Jest mało prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości stracą swoje czołowe pozycje, ponieważ ich popularność wynika z doskonałej jakości, bezpieczeństwa i niskich kosztów. Ta kombinacja zalet zawsze zapewni produktowi ogromne zapotrzebowanie ze strony kupujących.

Category:

Related Posts