Sardynia All Inclusive

Sardynia All Inclusive – kiedy jest najlepszy czas na wakacje? Wakacje w Polsce trwają od czerwca do końca sierpnia, ale we Włoszech zaczyna się w kwietniu, a kończy dopiero w październiku. Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszy się Sardynia – włoska wyspa, którą przyciąga przede wszystkim niepowtarzalny krajobraz i ciekawy klimat. Kiedy najlepiej spędzić wakacje all inclusive na Sardynii?

Wysoka temperatura w szczycie sezonu

Sardynia All Inclusive

Jesteśmy przyzwyczajeni do spędzania wakacji w miesiącach letnich, a mianowicie w czerwcu, lipcu i sierpniu. Wyjeżdżamy na wakacje w szczycie sezonu, co z jednej strony jest wygodne, a z drugiej nie jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich. Czemu? Zwłaszcza biorąc pod uwagę to w kontekście wszechogarniającej Sardynii. Wyspa charakteryzuje się ciepłym, wręcz afrykańskim klimatem.

Latem temperatura sięga tu lat 40-tych, co oznacza, że ​​jest naprawdę gorąco. Owszem, upał odczuwamy inaczej, gdy jesteśmy na plaży czy basenie, ale nie każdy czuje się w takich warunkach komfortowo. Szczególnie ostrożne powinny być osoby z różnymi dolegliwościami, np. związanymi z układem krążenia. Jeśli mamy skłonność do poparzeń słonecznych, lepiej odłóżmy urlop o jeden dzień. Osoby, które latem próbują uciec przed palącym słońcem, również powinny zachować ostrożność – w sezonie na Sardynii jest to prawie niemożliwe.

Z drugiej strony wakacje all inclusive na Sardynii przyniosą korzyści tym, którzy nie boją się upałów. Jeśli dobrze czujemy się w gorącym słońcu, a nasza skóra dobrze toleruje promienie UV, warto wybrać się na Sardynię w środku sezonu. Dzięki temu mamy dostęp do różnorodnych świeżych owoców i warzyw, które najlepiej smakują zebrane z drzew lub krzewów. W szczycie sezonu możemy też przechadzać się tętniącymi życiem ulicami, na których nie brakuje turystów z całego świata. Najbardziej fakultatywne wycieczki organizowane są w sezonie, jeśli chcemy dokładnie poznać Sardynię.

Sardynia na początku i na końcu sezonu

Na Sardynię możemy pojechać na początku kwietnia all inclusive. Powodem jest to, że już wtedy temperatura na wyspie przekraczała 20 stopni. W związku z tym są idealne do pierwszej kąpieli w thalasso, jednocześnie dając swobodę relaksu bez schronienia się przed palącym słońcem. Sardynia na początku i na końcu sezonu to także doskonały sposób na poznanie prawdziwych Włoch. Na wyspie było wtedy stosunkowo niewielu turystów, więc na ulicach mogliśmy usłyszeć włoski i zobaczyć obyczaje Włochów na południu kraju.

Wakacje poza sezonem to także możliwość prawdziwego, nieskrępowanego wypoczynku. Jak wszyscy wiemy, właśnie o to wielu z nas dąży – spokój, wyciszenie i szczęście lenistwa. Poza sezonem na Sardynię chętnie przyjeżdżają seniorzy, a także rodziny z małymi dziećmi, które chcą odpocząć w komfortowych warunkach. Minusem wyjazdu w tym czasie jest często brak animacji czy różnych udogodnień, z których korzystają turyści. Wycieczki fakultatywne lub atrakcje dla dzieci organizowane są zazwyczaj w szczycie sezonu, kiedy wyspa jest pełna turystów.

Sardynia All Inclusive – Dlaczego warto?

Sardynia all inclusive to marzenie niemal każdego turysty, który chce wypocząć w nieco innym, ale niezbyt egzotycznym miejscu. Klimat Afryki w połączeniu z lekkością Włoch sprawia, że ​​Sardynia od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. Co ciekawe, wersja all inclusive oferuje wiele wakacyjnych ofert. Oznacza to, że mamy dostęp do udogodnień takich jak nielimitowane posiłki i napoje. Nasz pokój był sprzątany codziennie i mogliśmy mieć przyjemny pobyt. Nie oznacza to jednak, że Sardynia all inclusive musi kojarzyć się z lenistwem na plaży lub basenie. Tak, możemy zdecydować się na takie rozwiązanie, ale mamy też wiele atrakcji, z których warto skorzystać.

Sardynia all inclusive zachęca nie tylko do wypoczynku, ale i aktywnego zwiedzania. Ta część Włoch ma wiele do zaoferowania. Z jednej strony można podziwiać zabytki, az drugiej udać się do galerii sztuki czy muzeów, aby poznać kulturę włoską. Na Sardynii jest wiele zajęć, które pozwolą Ci poznać włoskie zwyczaje i tradycje. Będziemy mieli również okazję skosztować pysznych dań kuchni włoskiej, niekoniecznie utożsamianych z makaronem czy pizzą. Możemy również wynająć samochód na samodzielne zwiedzanie wyspy. Wiele osób wybiera to rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wybierają Sardynię poza sezonem. Oferty wakacyjne all inclusive na Sardynii można znaleźć głównie w biurach podróży działających na stałe lub online. Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma podobną radę. Jeśli jednak sami chcemy zarezerwować wakacje, musimy znać włoski, ponieważ Włosi, a zwłaszcza Sardyńczycy, nie mówią dobrze po angielsku.