Wyposażenie warsztatu samochodowego

Posiadanie swojego własnego warsztatu samochodowego jest marzeniem wielu mechaników, jednakże nie każdy z nich może sobie na to pozwolić. To dobry pomysł na biznes, zwłaszcza jeśli mamy wystarczającą ilość pieniędzy, aby zainwestować w wysokiej jakości sprzęt oraz posiadamy wystarczającą wiedzę i umiejętności. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, z tego względu należy pamiętać, żeby wszystkie świadczone usługi były jak najbardziej profesjonalne, wówczas klienci będą do nas chętnie wracać. Istotny jest także dobór odpowiednich narzędzi i całego wyposażenia warsztatu

Na co zwracać uwagę przy kompletowaniu wyposażenia warsztatowego?

Dobrze wyposażony warsztatpowinien posiadać odpowiednie wyposażenie, co najmniej podstawowe. Musi być ono właściwie skompletowane, później warto zdecydować się na zakup często przydatnych dodatkowych akcesoriów czy narzędzi. Jeśli chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni z naszych usług, warto zainwestować w wysokiej jakości wyposażenie do warsztatu, które posiada wszelkie ważne certyfikaty. Nie warto oszczędzać na wyposażeniu, które może szybko zniszczyć się albo utrudnić codzienną pracę.

Co na pewno warto zakupić do warsztatu samochodowego?

 1. Narzędzia oraz urządzenia do diagnostyki

Często zdarza się, iż wykrycie usterki okazuje się dosyć problematyczne, jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu diagnostycznego oraz oprogramowania. Zdarza się tak zwłaszcza przy nowszych autach, w których zastosowano wiele technologii. To bardzo pomocne narzędzia w pracy mechanika, bez których czasem nie da się obejść. Jeśli jednak chcemy zapewnić profesjonalną obsługę i dorównać konkurencji, wówczas należy zakupić taki sprzęt diagnostyczny. Diagnostyka z udziałem dobrego sprzętu, skraca czas znalezienie usterki i jej naprawy. Możemy więc szybko naprawić auto i rozpocząć kolejne zlecenie https://readyauto.pl/oferta/wymiana-oleju-szczecin/. Przeważnie taka diagnoza jest poprawna, nie musimy więc obawiać się popełnianych błędów. Warto więc zakupić między innymi:

 • tester świec żarowych do silników Diesel’a
 • urządzenia służące do wykrywania nadmiernego zużycia łożysk w kołach pojazdów
 • suwmiarki
 • mikrometry
 • średnicówki
 • szczelinomierze
 • ciśnieniomierze oraz mierniki podciśnienia
 • testery akumulatorów
 • urządzenia do kontroli oraz ustawiania świateł
 • przyrządy do kontroli ciśnienia sprężania silników
 • urządzenia analizujące spaliny
 • urządzenia do badania układów napędowych
 • przyrządy do kontroli oraz regulacji geometrii zawieszenia samochodowego

 1. Meble do warsztatu

Warsztat samochodowy powinien być w odpowiedni sposób zorganizowany, aby pracownicy działali w nim komfortowo i sprawnie. Nie może być za ciasny i musi posiadać wszelkie potrzebne meble, dzięki którym zachowamy w miejscu pracy ład i porządek. W warsztacie wszelkie sprzęty powinny mieć swoje miejsce, aby nie szukać ich niepotrzebnie i nie tracić cennego czasu. Warto zainwestować więc w stoły warsztatowe, regały, szafki i szafy. Najlepiej wybierać meble wysokiej jakości, które posłużą nam przez wiele lat. Meble do warsztatu samochodowego muszą odznaczać się dużą wytrzymałością i solidnym wykonaniem, gdyż w warsztacie, będą one podatne na wiele uszkodzeń mechanicznych.

 1. Wieszaki, pojemniki i kontenery

W warsztacie samochodowym niezwykle przydatne są wszelkiego rodzaju akcesoria do przechowywania narzędzi. Pomogą one w utrzymaniu porządku w naszym warsztacie, każda jedna rzecz musi mieć swoje miejsce. Dzięki temu praca będzie szła sprawnie i bez żadnych problemów.

 1. Rampy, najazdy i podnośniki

W wielu przypadkach niestety naprawa wymaga pracy od spodu pojazdu. Aby, dostać się pod podwozie danego samochodu czy innego pojazdu, niezbędny jest podnośnik czy rampa. Podczas zakupu tak ważnych sprzętów nie warto oszczędzać. Pamiętamy o tym, iż od jakości danego sprzętu zależeć będzie bezpieczeństwo pracownika, a także naprawionego pojazdu. Sprzęt musi spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa i być wysokiej jakości https://readyauto.pl/oferta/czesci-zamienne/. Warto także zainwestować w przydatne leżanki. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, dzięki którym możliwe jest naprawienie danego pojazdu, bez potrzeby skorzystania z podnośnika kolumnowego. Za pomocą leżanki można działać sprawnie i wygodnie.

 1. Śrubokręty i klucze

Nie można zapominać także o podstawowych narzędziach, bez których niewiele można zdziałać w trakcie naprawy auta. Na śrubokręty czy klucze warto także zakupić specjalną walizkę, w której będziemy mogli posegregować wszystkie narzędzia, co ułatwi nam pracę.

 1. Kompresor

Bardzo pomocne urządzenia, przydatne zwłaszcza podczas lakierowania pojedynczych elementów, odkręcania i przykręcania śrub, przedmuchiwania, pompowania kół.

 1. Migomat

Migomat znajduje zastosowanie zwłaszcza przy pracach spawalniczych blacharki samochodowej. Podczas spawania tłumików, podłogi, progów czy karoserii. Do pracy ze spawarką, konieczna jest także specjalna maska, chroniąca twarz.

Dopiero kiedy wyposażymy nasz warsztat samochodowy w najważniejsze narzędzia, będziemy mogli rozpocząć swoją pracę i realizować zlecenia. Podczas zakupu narzędzi, części samochodowych w https://top-serwis.com i innych rzeczy do warsztatu, kierujmy się przede wszystkim ich jakością. Ważne jest to, aby zakupione narzędzia, działały bezproblemowo przez długie lata.

Polecamy:

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl

angielski

Category:

Related Posts