Wykończenie mieszkania – jak zrobić to niskim kosztem?

Budowa domu czy zakup nowego mieszkania zwykle pochłania większość oszczędności. Dodatkowo bardzo często istnieje potrzeba wzięcia kredytu, aby sfinalizować zakup nieruchomości. To wszystko sprawia, że na wykończenie mieszkania nie zostaje nam zbyt wiele wolnych środków. Tymczasem większość domów oddawana jest nowym właścicielom w stanie deweloperskim, w którym bez dodatkowych robót zwyczajnie nie da się mieszkać. Nawet mieszkania z rynku wtórnego zwykle wymagają remontu. Jakim sposobem można tanio, ale ładnie wykończyć wnętrza?

Tańsze zamienniki

Dobrym sposobem na urządzenie mieszkania jest poszukiwanie tańszych zamienników materiałów budowlanych czy mebli. Każdy marzy o tym, aby urządzić dom z jak najwyższej półki materiałami, jednak na początek zazwyczaj trzeba zadowolić się niższą jakością. Zamiast parkietu można z powodzeniem wybrać panele, które są znacznie tańsze. Panele mają to do siebie, że po kilku latach wymagają wymiany, zatem można wtedy zdecydować się na parkiet, gdy będziemy już w nieco lepszej kondycji finansowej. Meble na zamówienie na początek można zastąpić gotowymi meblami ze sklepu, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Meble na wymiar są oczywiście o wiele lepszej jakości, jednak ich cena bywa zatrważająca. Niektórzy jednak preferują urządzić mieszkanie drogimi lecz z pewnością lepszymi jakościowo materiałami od początku, aby potem przez wiele lat nie musieć nic zmieniać. Rzeczywiście, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak w sytuacji, w której nie mamy wystarczających środków finansowych, niestety nierealne. 

Zakupy na promocjach

Sklepy meblowe i z materiałami budowlanymi co jakiś czas oferują swoim klientom produkty w promocyjnych cenach. Mowa tu nie tylko o wyprzedażach sezonowych, ale również między nimi można zakupić rzeczy w bardzo korzystnych cenach. Trzeba jednak na bieżąco śledzić wszelkiego rodzaju gazetki promocyjne oraz strony internetowe sklepów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest outlet płytek ceramicznych, gdzie można zakupić kafelki z końcówek serii bądź poprzednich kolekcji. Outlet płytek znajduje się głównie w większych miastach, ale niektóre sklepy działają także w formie online. Płytki ceramiczne to doskonały materiał do wykończenia łazienki, a także kuchni. W wielu przypadkach doskonale sprawdzają się one także w przedpokoju, gdyż wystarczy je tylko przetrzeć na mokro i ślady butów od razu znikają. Kafelki są jednak dosyć drogim materiałem, który nie zawsze opłaca się kupić w standardowych cenach. Tymczasem wybierając się do outletu płytek możemy kupić dobry materiał i sporo przy tym oszczędzić. Wadą sklepów typu outlet płytek jest fakt, że niektóre modele znajdują się w ograniczonej ilości, co uniemożliwia wyłożenie płytkami większych powierzchni, a jedynie małe pomieszczenia. Z kolei gdy zależy nam właśnie na małej ilości kafelek, które mają pełnić rolę dekoracyjną, outlet płytek to doskonałe miejsce dla nas.

Meble używane

Zakup mebli i sprzętów AGD to ogromny wydatek w szczególności, gdy nie możemy skorzystać z mebli ani sprzętów z poprzedniego mieszkania. Promocje na tego typu produkty mogą okazać się mało atrakcyjne, w związku z czym ich koszt nadal jest dla nas nieosiągalny . Nie oznacza to jednak, że zostaniemy zmuszeni żyć bez mebli. Z powodzeniem można skorzystać z takich, które innym nie są już potrzebne. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, na których możemy znaleźć wiele ciekawych ofert. Często meble i sprzęty domowe nie są używane zbyt długo, jednak ze względu na ich wymianę czy przeprowadzkę inne osoby chcą je sprzedać po okazyjnej cenie. Czasami można znaleźć prawdziwe perełki, które zwykle okazują się być po prostu nieudanymi prezentami, które ktoś dostał. Mowa tu głównie o różnego rodzaju sprzętach kuchennych czy akcesoriach domowych, które nie każdemu się przydają i nie każdy ma w domu wystarczająco dużo miejsca, aby je przechowywać. Do ceny mebli czy sprzętów musimy także doliczyć koszty przesyłki lub dostawy, którą zazwyczaj musimy zorganizować sobie we własnym zakresie. Minusem kupowania na portalach ogłoszeniowych jest fakt, że niektórzy ludzie mają tendencję do ubarwiania rzeczywistości i nie mówią o tym, jak długo bądź w jakich warunkach były użytkowane meble czy sprzęt. Do tego magia zdjęcia i właściwego ujęcia robi swoje, przez co na żywo przedmioty te wyglądają zupełnie inaczej. Nie warto się jednak poddawać, a kontynuować poszukiwania. 

Urządzenie domu czy mieszkania od podstaw to niemały wydatek, zatem warto poszukiwać takich rozwiązań, które pozwolą nam jak najwięcej zaoszczędzić. Znalezienie tańszych zamienników, wyprzedaże, outlet płytek czy zakup przedmiotów używanych to tylko niektóre pomysły, które pozwalają pozostawić nieco pieniędzy w portfelu. Pomysłów na to jest jednak co niemiara, dlatego warto wzorować się na rozwiązaniach, jakie inni zaadaptowali w swoich mieszkaniach. Pamiętajmy, że pierwotne urządzenie domu nie oznacza, że pozostanie ono z nami na zawsze. Życie nie znosi próżni, dlatego z czasem wiele dekoracji można, a nawet trzeba będzie wymienić. 

POLCRAFT – Firma remontowa. Usługi remontowe. Wykończenia wnętrz.
Marszałka Józefa Piłsudskiego 17/3A
71-899 Szczecin
516645831
www.polcraft.eu

 

angielski

Category:

Related Posts