Przeszczep włosów – zalety, wady, koszt zabiegu

Przeszczep włosów – zalety, wady, koszt zabiegu.. Na stan naszych włosów może mieć negatywny wpływ, wiele czynników, takich jak: stres, brak snu czy niewłaściwa dieta. Mogą one doprowadzić do widocznego pogorszenia zdrowia naszych włosów, wówczas zaczynają one wypadać.

Łysina jest w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykanym problemem, zwłaszcza wśród panów. Należy jednak mieć na uwadze, iż może on dotknąć także płci żeńskiej. Istnieje wiele sposobów na walkę z poprzedzającymi się włosami, jednakże, kiedy żaden z nich nie okazuje się skuteczny, wówczas ratunku można szukać w nowoczesnych zabiegach.

W jaki sposób przeciwdziałać łysieniu?

Kiedy na grzebieniu, z czasem zostaje coraz większa liczba włosów, jest to wówczas oznaka, iż trzeba zacząć od razu działać. Na samym początku osoby borykające się z wypadaniem włosów, korzystają z szamponów oraz odżywek, które pomagają w regeneracji i hamują wypadanie włosów. Jeżeli jednak takie produkty nie przynoszą żadnych widocznych rezultatów, wówczas należy rozpocząć kurację lekami.

Na rynku dostępne są preparaty do wcierania w skórę głowy, które dostarczają włosom ważne dla ich zdrowia witaminy. W sytuacji gdy, na skórze głowy widoczne są już miejsca całkowicie pozbawione włosów, wówczas warto udać się po pomoc do kliniki medycyny estetycznej. W takim miejscu przeprowadzane są przeszczepy włosów, które są dla niektórych ostatnią szansą na bujną i piękną fryzurę.

Przeszczep włosów, czyli ostateczne rozwiązanie

Przeszczep włosów holisticclinic.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/ jest dla niektórych całkowitą ostatecznością, kiedy wszystkie inne metody jak dotąd zawiodły. Jest to metoda, która pozwala na usunięcie skutków wypadania włosów. Sam zabieg jest niezwykle precyzyjny i wymaga dużych umiejętności. Przeszczep włosów rzadko wykonywany jest u kobiet, przeważnie ta metoda stosowana u mężczyzn z łysieniem wywołanym czynnikami dziedzicznymi. Przeszczep włosów jest bardzo kosztownym sposobem na uzyskanie wymarzonej fryzury, jednakże charakteryzują się dużą skutecznością. Nie u każdego taki zabieg może zostać wykonany.

Zalety przeszczepu włosów

Zabieg ten jest bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem na odzyskanie utraconych włosów. Ważne jest jednak wybranie profesjonalnej kliniki, gdzie zostanie on precyzyjnie i fachowo wykonany. Metoda przeszczepu włosów pozwala na trwały i naturalny wygląd fryzury. Koszt zabiegu jest wyższy, aniżeli zakup peruki jednak jest o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem, w końcu otrzymujemy prawdziwe owłosienie, którego w żaden sposób nie można odróżnić od włosów, które jeszcze zostały na naszej głowie.

Fryzura jest więc całkowicie naturalna, a nowe włosy nie wypadają. Dobrą wiadomością jest to, iż na taki zabieg można wziąć bez problemu kredyt, nie trzeba więc opłacać od razu dużej sumy. Dla wielu pacjentów ważne jest to, iż metoda ta jest całkowicie bezbolesna, w trakcie zabiegu stosowane jest jedynie miejscowe znieczulenie. Przeszczep włosów jest zabiegiem prostym, nie niesie ze sobą dużego ryzyka czy ewentualnych groźnych dla zdrowia powikłań. Po jego wykonaniu pacjent może bardzo szybko powrócić do swoich codziennych czynności. Z tego względu, iż jest to metoda trwała, czasem do uzyskania wystarczającego rezultatu wystarczy tylko i wyłącznie jeden zabieg.

Wady przeszczepu włosów

Niestety nie u każdej osoby może zostać wykonany przeszczep włosów. Aby, przeszczep był w ogóle możliwy, pacjent musi posiadać odpowiednią ilość włosów gotowych oraz nadających się do wykonania zabiegu. Najlepiej, jeśli pacjent ma ukończone 18 lat, brak infekcji skóry głowy i uregulowany schemat utraty włosów. Główne przeciwwskazania do przeszczepu to: cukrzyca, choroby tarczycy, nadciśnienie, skłonność do krwawień i palenie papierosów.

Pacjent nie może spożywać alkoholu przez okres 2 tygodni po zabiegu. Efekty uboczne, jakie mogą wystąpić po zabiegu to: ból, krwawienia, świąd, obrzęk, drętwienie skóry Przeniesienie większego płatu skóry z włosami, może uszkodzić delikatne struktury otaczające włosy, może dojść do powstania blizn czy ran. Przez parę dni po zabiegu trzeba nosić na głowie specjalny bandaż. Wadą przeszczepu jest także jego wysoka cena, takie rozwiązanie nie jest więc dostępne dla każdego.

Ile może kosztować zabieg transplantacji włosów?

Przeszczep włosów jest niezwykle kosztownych zabiegiem, na który mogą sobie pozwolić jedynie nieliczne osoby. Na jego ostateczną cenę wpływa wiele czynników. Przede wszystkim lekarz weźmie pod uwagę to, jakich rezultatów oczekuje jego pacjent. Ważny jest stopień zaawansowania łysienie i rodzaj włosów. Najlepiej skórę głowy pokrywają włosy grube i kręcone. Koszt przeszczepu włosów zalety także od danej kliniki i miasta.

Metoda transplantacji włosów może kosztować nawet 14 tysięcy złotych, jeśli pacjent boryka się z już bardzo zaawansowanymi zmianami. Trzy tysiące będą nas kosztować małe zakola, natomiast niewielka łysina około 7 tysięcy.

Zabieg przeszczepu włosów powinien zawsze wykonywać odpowiednio wykwalifikowany i przeszkolony do tego lekarz. Tylko wtedy, będziemy mogli być pewni rezultatów zabiegu i jego bezpieczeństwa.

POLECAMY:

angielski