Ortodonta Wrocław

Ortodonta Wrocław : w ostatnim czasie technologie medyczne pozwoliły na znaczący krok naprzód w stomatologii, a zwłaszcza w jednym z jej ważnych i ciekawych działów – ortodoncji. Podczas zabiegu należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekt nie jest od razu zauważalny. Wizyta u ortodonty we Wrocławiu ma na celu skorygowania wad zgryzu i niewłaściwie stojących zębów. Pozwoli to nie tylko pozbyć się takiego problemu stomatologicznego, ale również będzie miało to ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia organizmu.

Oferta gabinetu ortodontycznego z Wrocławia

Najważniejsze dla pacjenta jest znalezienie wysoko wykwalifikowanego ortodonty. Jesteśmy przekonani, że dobry specjalista jest nie tylko odpowiedzialny za swoją pracę, ale także zwraca uwagę na wszystkie życzenia klienta. Każdy ortodonta z Wrocławia ma doskonałe przygotowanie zawodowe, duże doświadczenie i przyjazne nastawienie do pacjentów. Można to sprawdzić, czytając recenzje lub zapisując się na pierwszą konsultację. W naszym gabinecie ortodontycznym zajmujemy się leczeniem wad zgryzu poprzez zakładanie odpowiednich aparatów ortodontycznych. Jeżeli masz nieprawidłową odległość między zębami, zaobserwowałeś nierówne ścieranie się zębów czy też asymetrię twarzy zgłoś się do naszych specjalistów.

Aparaty ortodontyczne oferowane w naszym gabinecie ortodontycznym we Wrocławiu

Najskuteczniejszym rodzajem aparatów ortodontycznych służących do korygowania wad zgryzu, korygowania ustawienia zębów oraz niwelowania nierówności uzębienia są aparaty metalowe. Do produkcji konstrukcji używana jest stal odporna na utlenianie. Jako dodatki stosuje się tytan, złoto i stopy złożone. Wszystko to jest niezbędne do zapewnienia wytrzymałości i niezawodności systemu. Posiadając taki aparat na zawsze możesz zapomnieć o dyskomforcie związanym z wadami zgryzu czy krzywymi zębami. Aparaty metalowe instalowane w naszym gabinecie ortodontycznym we Wrocławiu udowodniły swoją skuteczność nawet w najtrudniejszych przypadkach. Łuk jest ciasno osadzony w rowku, dzięki czemu zmniejsza się tarcie, a zabieg przebiega szybciej.

Wskazania do montażu aparatu ortodontycznego metalowego:

  • Wyrównanie stłoczonej pozycji zębów.
  • Korekta nieprawidłowej pozycji kłów.
  • Leczenie patologii zgryzu.

Czas trwania leczenia aparatami ortodontycznymi ustalany jest indywidualnie, ale średnio trwa nie dłużej niż dwa lata. Przyzwyczajenie się do systemu trwa od trzech do siedmiu dni.

Ceramiczne aparaty ortodontyczne z Wrocławia

Aparaty ceramiczne to jeden z najbardziej estetycznych sposobów korekcji zgryzu i równości uzębienia, są prawie niewidoczne na zębach.
Konstrukcja przedsionkowa (przymocowana do zewnętrznej powierzchni zębów), może być z podwiązaniem lub bez:

  • System ligatur polega na mocowaniu łuku metalowymi lub gumowymi pierścieniami.Technologia ta jest powszechna i pozwala na skorygowanie nawet najpoważniejszych wad zgryzu.
  • System bezligaturowy (samoligaturujący) posiada przesuwane klipsy, co znacznie ułatwia regulację położenia łuku. Średnio czas spędzony na fotelu dentystycznym skraca się o 35%.

Aparaty ceramiczne montowane w naszym gabinecie ortodontycznym we Wrocławiu są odpowiednie dla dorosłych i dla dzieci. Cechą aparatów ceramicznych jest możliwość wyboru odcienia zamka. Dzięki białym łukom ortodontycznym pokrytym teflonem oraz przezroczystym ligaturom, aparat jest niezauważalny. Aparaty ceramiczne, których cena jest wyższa od ceny aparatów metalowych, są niezawodne i trwałe.

Wskazaniami do instalowania aparatów ortodontycznych ceramicznych jest:

  • Wyraźna anomalia zęba lub rzędów, zgryz.
  • Wada zgryzu powoduje zaburzenie dykcji.
  • Niedoskonałości profilu spowodowane wadą zgryzu.

Warto wiedzieć! Każda konstrukcja zamka jest instalowana wyłącznie na zdrowych zębach, dlatego należy wcześniej upewnić się, że nie ma na nich próchnicy, a dziąsła nie są objęte stanem zapalnym. Okres noszenia aparatów wynosi 1-1,5 roku, dokładny okres zależy od stopnia skomplikowania konkretnego przypadku i rodzaju systemu.

Aparaty ortodontyczne samoligaturujące

Nowoczesne systemy aparatów samoligaturujących pomagają szybko i wygodnie korygować wszelkie wady zgryzu u dorosłych i dzieci. To ulepszony rodzaj aparatów, w których łuk druciany jest przymocowany do luźnych elementów ustalających na elementach retencyjnych. Aparaty pozbawione są elementów sztywnego mocowania łuku do płytek na zębach. Łuk druciany znajduje się w rowku na zamku, ale może się swobodnie przesuwać w górę iw dół. Taka konstrukcja zmniejsza ogólny nacisk na zęby, koncentrując go wyłącznie w obszarach problematycznych.
Łuk naciska na górną lub dolną powierzchnię zamka i obraca ząb we właściwym kierunku bez przesuwania się w kierunku wewnętrznej ściany dziąseł. W razie potrzeby ortodonta we Wrocławiu może od wewnątrz zębów założyć aparat samoligaturujący, który sprawi, że urządzenie będzie niewidoczne. W naszym gabinecie ortodontycznym sprawdzamy, czy taki aparat będzie dla Ciebie odpowiedni, aby proces korekcji zgryzu nie stwarzał dodatkowych problemów. Posiadając takie urządzenie zęby poruszają się naturalnie, brak przeciążeń daje czas tkankom i błonom śluzowym na przystosowanie się do zmian. Jest to jedyny rodzaj aparatów ortodontycznych, który jest instalowany w chorobach przyzębia.

Lingwalne aparaty ortodontyczne we Wrocławiu

Aparaty lingwalne stały się prawdziwą rewolucją w ortodoncji. Cechą systemu jest montaż zamków na wewnętrznej powierzchni uzębienia. Konstrukcja jest bardzo skuteczna w leczeniu zgryzu otwartego i głębokiego, korekcji szczelin międzyzębowych. Jako materiał stosowany jest stop stali odpornej na korozję. Niektóre systemy wykonywane są na podstawie modelu 3D, dzięki czemu wynik końcowy jest łatwy do przewidzenia. Kształt aparatu lingwalnego jest cieńszy i lżejszy od standardowych aparatów metalowych, dlatego jest bardzo ceniony przez naszych pacjentów.

Category:

Related Posts