Masaż – co to takiego?

Masaż – co to takiego? Masaż to zabieg, któremu oddaje się bardzo wiele osób z ogromną przyjemnością. Szczególnie jeśli chodzi o masaż relaksacyjny. Samych rodzajów masażu jest o wiele, wiele więcej. Każdy z rodzajów masaży ma wywołać inny efekt. Może to być efekt leczniczy, ale także estetyczny. Warto zatem dowiedzieć się na temat masaży nieco więcej.

Definicja

Masaż to zabieg fizjoterapeutyczny, który to poleca na odkształcaniu sprężystym tkanek. Osoba masująca, a więc masażysta wykonuje określone ruchy, które wywierają ucisk na tkanki. Zależnie od samego rodzaju masażu oraz efektu, jaki a przynieść, masażysta odpowiada za dobór właściwego tempa i siłę tychże ruchów. Każdy masaż jest wykonywany w stronę serca. Wiele osób o tym nie wie, i masuje na troszkę metodą chybił trafił. Jest to spory błąd. Taki masaż może bardziej zaszkodzić, a niżeli pomóc.

Musimy mieć także świadomość, że masaż nie jest niczym nowym. Wywodzi się on ze starożytnych czasów. Pierwsze masaże były wykonywane w Indiach oraz w Chinach. Były wykorzystywane w religijnych obrzędach, jak i także w ludowej medycynie. W szesnastym wielu masaż stał się niezwykle popularny i został przez wielu uznany za metodę oficjalną leczenia. W wyniku bardzo wielu badań stwierdzono jasno, że ma on niezwykle korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Do tego jest pomocny przy bardzo wielu schorzeniach. Przez wieki kształtowały się rozmaite rodzaje masażu, razem z postępem oraz zyskiwaniem coraz to większej wiedzy o ciele ludzkim.

Rodzaje masażu

Jeśli chodzi o same rodzaje masażu, to jest ich naprawdę sporo. Najbardziej popularny jest rzecz jasna masaż klasyczny. Cieszące się sporym zainteresowaniem masaże to między innymi drenaż limfatyczny manualny, masaż gorącymi kamieniami, hawajski, sportowy, podciśnieniowy, orientalny, wirowy, pneumatyczny, shiatsu oraz tajski. Chętni mogą nawet skorzystać z erotycznego masażu. Część masaży wykonuje się ręcznie. Inne z kolei są wykonywane przy używaniu nowoczesnych urządzeń, sprzętów i tym samym możemy je jedynie wykonać w profesjonalnych gabinetach masażu oraz w miejscach tego typu.

Zobacz ofertę:

Czy masaż zawsze boli?

Wiele osób, które jeszcze nigdy nie były na masażu zastanawiają się czy masaż boli? Wiele osób uważa, że masaż tak naprawdę musi boleć i nie ma po prostu innej rady, ponieważ skórę należy odpowiednio dociskać, gdy efekty mają być bardzo pozytywne oraz szybkie. Między innymi mamy tutaj na myśli masaże wyszczuplające, antycellulitowe oraz masaże modelujące sylwetkę. Z kolei inne osoby uważają, że masaż wręcz przeciwnie nie może sprawiać na bólu. Gdy odczuwamy ból podczas masażu, to oznacza to nic innego jak to, że masażysta po prostu się nie zna na pracy i coś jednak robi źle. Chętnie się dowiemy jaka jest prawda? Która z tych grup osób ma rację?

Jak to zazwyczaj bywa, prawda leży gdzieś pośrodku. To, czy masaż wiązał się będzie z jakimś dyskomfortem czy też mówiąc wprost z bóle, w bardzo dużej mierze zależy od samego rodzaju masażu. Masaże wszelkie rodzaju o relaksacyjnym charakterze w żadnym wypadku nie powinny sprawiać nawet najmniejszego bólu. To przecież ich celem jest to, aby masowana osoba się zrelaksowała, wyciszyła oraz nastroiła pozytywnie. Taki masaż koniecznie musi się wiązać bezpośrednio z przyjemnością.

Natomiast nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku już wywołanych masaży antycellulitowych. Tutaj musimy już użyć pewnej siły oraz także odpowiedniej techniki masowania. Musimy się także liczyć z tym, że pewien dyskomfort pojawić się może. Zarówno tutaj chodzi o manualny masaż, jak i także przykładowo przy użyciu chińskich baniek. Wiele kobiet nie tylko odczuwa ból podczas takiego masażu, ale nawet po nim miewa dosyć spore siniaki i krwiaki. Jak to się mówi – dla urody trzeba nieco pocierpień.

Zatem, z jakim bólem musimy się liczyć? To na pewno jest po części uzależnione od uwarunkowań indywidualnych osoby, która się poddaje masażowi. Bardzo często zdarzają się osoby z bardzo delikatną, jak i także wrażliwą skórą. W ich przypadku nawet masaż najbardziej delikatny może się wiązać ze sporym dyskomfortem oraz także z powstaniem bardzo niechcianych siniaków. Ból zdarzyć się może zarówno podczas masażu, jak i także później. Miejsca, które zostały poddane masażowi mogą być niesamowicie wrażliwe jeszcze przez kilka dni po zabiegu. Nie może być to jednak zawsze silny ból, który jest bólem nie do zniesienia. Jeśli taki właśnie będzie, to musimy o tym powiedzieć wręcz natychmiastowo masażyście. W takowej sytuacji musi on masować o wiele mniej intensywnie czy też zaprzestać kompletnie dalszego wykonywania masażu.

Abyśmy rzeczywiście byli zadowoleni z przeprowadzonego masażu, to musimy postawić na dobrego masażystę. Takich znajdziemy zarówno w gabinetach SPA, jak i także w gabinetach masażu. To, gdzie się wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie ma innej możliwości. Pamiętajmy o tym, aby przez wizytą sprawdzić dane miejsce, jak i także sprawdzić osoby masujące. Będziemy dzięki temu wiedzieć w czyje ręce się tak naprawdę oddajemy.

Category:

Related Posts