Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe to klapy wykonane z elastycznej taśmy PCV. Ich zastosowania są bardzo szerokie, gdyż sprawdzą się np. w branży spożywczej – z powodzeniem mogą wejść w bezpośredni kontakt z żywnością. Co to są zasłony paskowe? Jakie rodzaje zasłon paskowych możemy wyróżnić? Czy zasłony paskowe gwarantują odpowiednią temperaturę? Jakie zastosowania zasłon możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższych artykułach, do lektury których zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Co to są zasłony paskowe?

Zanim zaczniemy myśleć o zasłonach paskowych http://paskowekurtyny.pl, warto zastanowić się, czym one są. Cóż, to są pionowe paski wykonane z plastiku. Przeważnie służą do wieszania ich w przejściach między pomieszczeniami lub wyjściach na zewnątrz. W prawidłowo zawieszonych i wykonanych zasłonach paski są w stanie zachodzić na siebie, dzięki czemu szczelność jest bardzo zadowalająca. Pasy są lekkie, więc ich ugięcie nie powinno sprawiać problemów. To samo przechodzi przez nich. Te dwie cechy sprawiają, że zasłony paskowe z powodzeniem znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Jakie rodzaje zasłon paskowych możemy wyróżnić?

Kurtyny paskowe
Kurtyny paskowe

Teraz, gdy wiemy, czym są kurtyny paskowe silplex.pl/tworzywa-budowlane/kurtyny-pcv-pcw/, warto dowiedzieć się więcej o tym, jaki to rodzaj zasłon. W zależności od potrzeb użytkownika można je na stałe zawiesić w jednym miejscu lub przenieść na uruchomiony system. Rolety stałe najczęściej stosuje się w miejscach, gdzie natężenie ruchu nie jest największe. Jednak w przypadku zmiany natężenia ruchu preferowany jest wariant ślizgowy. Odciągnięcie zasłon na bok najlepiej sprawdza się przy dużym natężeniu ruchu, ponieważ nie zmniejsza płynności ruchu.

Jeśli chodzi o zasłony z prętów stałych, zwisają one z belki montażowej. Mocowane są do ściany lub sufitu. Z drugiej strony wstążka może swobodnie się kołysać w przód iw tył. Nie zmienia to jednak faktu, że cała kurtyna pozostanie nieruchoma. W przypadku zasłon przesuwnych, jak sama nazwa wskazuje, skrzydło przesuwa się na bok.

Ruch jest bardzo wyjątkowy i odbywa się za pomocą systemu przesuwnego. Takie rozwiązania mogą w razie potrzeby odsłonić i zakryć otwory. Nie musimy zdejmować i zakładać pasków jak w przypadku zasłon stałych. Na ruchomych stelażach montowane są również harmonijkowe zasłony barowe. Działają jak pantograf. Z drugiej strony ruch ramienia jest podobny do zamykania i otwierania nożyczek. Gdy pozycja jest otwarta, a otwór jest zablokowany, wstęgi układają się obok siebie. Dlatego powstają solidne ściany.

Czy zasłony paskowe gwarantują odpowiednią temperaturę?

Warto zauważyć, że kurtyny paskowe silplex.pl/tworzywa-konstrukcyjne/poliacetal-pom/ mogą znacznie ograniczyć wymianę powietrza. Ich właściwości są dość nietypowe, ponieważ zapobiegają sytuacjom ucieczki ciepła z budynku. Specjalistyczne zasłony paskowe dobrze sprawdzają się w chłodniach, gdzie mogą utrzymywać niską temperaturę przez długi czas. Kurtyny https://poliplex.com.pl/kurtyny/ paskowe wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego – nie tylko twardnieje, ale nie pęka pod wpływem niskich temperatur.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że zasłony paskowe są powszechne w przemyśle spożywczym. Mogą mieć kontakt z żywnością, prawdopodobnie dlatego są tak popularne. Największym plusem są zasłony wykonane z wysokiej jakości tłumików. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Otóż ​​poprawiły się warunki pracy w pomieszczeniu obok hałasu. Ograniczona jest również ekstrakcja dźwięków zewnętrznych. Jak widać, oferowane przez nas zasłony paskowe mają wiele korzystnych właściwości.

Jakie zastosowania zasłon możemy wyróżnić?

Nie można zaprzeczyć, że zasłony paskowe są bardzo wszechstronne. Nie jest to jednak zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę wiele zalet tego rozwiązania. Przez wielu uważane są za niezastąpione akcesoria. Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, charakteryzują się ponadprzeciętną izolacyjnością termiczną i akustyczną. Dobrze sprawdzają się również tam, gdzie występuje wilgoć. Dobrym przykładem jest na przykład myjnia samochodowa, która znajduje się w pobliżu warsztatów i mechaników.

Zasłony paskowe chronią również miejsca pracy spawaczy lub inne osoby, które używają szkodliwych środków czyszczących. Ważne jest również, aby zasłony były przezroczyste. W praktyce oznacza to, że nie ograniczają dostępu światła do miejsca pracy. Na pierwszy rzut oka możemy też zobaczyć, co dzieje się z kimś, gdy chce przejść przez tę zasłonę. Zajmują bardzo mało miejsca, co jest dużym udogodnieniem.

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

Silplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Category:

Related Posts