Dlaczego warto jeździć konno?

Korzyści z ćwiczeń – dlaczego warto jeździć konno? Żyjemy w czasach stresu i nieustannej pogoni. Czasami podczas gry zapominamy o tym, co jest naprawdę ważne. Nie spędzamy czasu z rodziną, nie dbamy o swoje zdrowie czy samopoczucie. Warto zatrzymać się i pomyśleć „co jest naprawdę ważne i co mogę zrobić dla siebie?”.

Badania dowiodły, że regularne ćwiczenia mogą uwalniać endorfiny, zmniejszać stres i poprawiać ogólny stan zdrowia. Podobnie jak w przypadku kontaktu ze zwierzętami, połączenie tych dwóch czynników może przynieść realne korzyści dla naszego zdrowia!

Dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem?

Oczywiście często zastanawiamy się, jakie ćwiczenie sprawiłoby nam największą przyjemność. Nie każdy lubi długie wybiegania czy wyczerpujące godziny spędzone na siłowni. Jeśli zdecydujesz się na jazdę konną, możesz odpocząć i ciężko pracować. Jazda konna uczy współpracy z drugim człowiekiem i szacunku do niego. Współzależność pozytywnie wpływa na cierpliwość i spokój – jest to szczególnie przydatne, gdy zaczynamy uprawiać sport w jak najmłodszym wieku, na tej podstawie będzie kształtowany nasz charakter.

Konie, jako silne i ogromne zwierzęta, zdecydowanie chcą z nami pracować. Nie możemy go ujarzmić siłą, ponieważ nasza moc jest znacznie mniejsza, dlatego musimy go zachęcić do współpracy z nami. Uczy miłości i zrozumienia dla drugiego człowieka. Kontakt z naturą i zwierzętami wycisza i pozwala na wartościowe spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Stajnie to także miejsce, w którym możemy spotkać wspaniałych ludzi, pomocnych i życzliwych, którzy z pewnością chętnie zdradzą nam tajniki tego sportu. Wszak pasjonatów jeździectwa jest coraz więcej, sklepy jeździeckie z roku na rok poszerzają swoją ofertę, wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu.

Gdzie zacząć?

Przygodę z jeździectwem warto zacząć od znalezienia dobrej stajni. W tym przypadku ważnych jest kilka kwestii, z których najważniejszą jest sposób traktowania zwierząt. Niestety w wielu stajniach pracowały długie godziny, a gdy nie mogły już związać końca z końcem, sprzedawano je handlarzom. Chodzi o to, aby klatka była czysta i aby koń spędzał wystarczająco dużo czasu na świeżym powietrzu – to zwierzęta, które potrzebują ruchu i nie mogą spędzić życia w ciasnej klatce.

Dlaczego warto jeździć konno?
Dlaczego warto jeździć konno?

Trzeba się też zastanowić, czy korepetytor naprawdę zwraca na nas uwagę, nie rozmawia z ludźmi i nie dzwoni podczas jazdy. Aby się czegoś nauczyć, musimy ciężko pracować. Istotne są również zakupy w sklepie jeździeckim. Oczywiście, jeśli jedziemy pierwszy raz, nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, ale na pewno przyda się on po dłuższym czasie. Komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy są niezwykle ważne i wpływają na nasz ogólny stan zdrowia oraz szybkość rozwoju.

Prawie każdy sklep jeździecki oferuje bryczesy, które są bryczesami, legginsy zapewniające lepszą przyczepność w siodle oraz kaski, które zapewniają bezpieczeństwo w razie upadku. Pamiętaj, że konie to duże i silne zwierzęta, dlatego robiąc zakupy warto również zaopatrzyć się w kamizelkę ochronną, która może jeszcze bardziej ograniczyć ewentualne kontuzje. Jazda konna to sport, który może spowodować sporo kontuzji, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na swoje bezpieczeństwo. Oprócz tych wszystkich kwestii ważne jest oczywiście dobre nastawienie i chęć do nauki! Pamiętajmy, że nie od razu Rzym zbudowano, na początku może być bardzo trudno, czekają nas chwile zwątpienia i załamania.

Jak rozwijać się w tym sporcie?

Oczywiście na początku musieliśmy po prostu nauczyć się panować nad koniem, prowadzić go w trzech podstawowych chodach i trzymać się na wypadek, gdybyśmy się przestraszyli, co zdarza się często. Jednak o rozwoju warto pomyśleć później, nie można całe życie stać w miejscu. Jazda konna to piękny sport, który daje możliwość rywalizacji w zawodach w skokach przez przeszkody czy ujeżdżeniu. Przed takimi zawodami należy odwiedzić sklep jeździecki i zakupić niezbędne akcesoria. Musisz być dobry w grze. Musieliśmy nosić białe bryczesy i fraki, aby sprostać zadaniu. Pamiętaj, aby nie wskakiwać od razu na głęboką wodę. Jumping Race ma kilka klas do wyboru. Najlepiej zacząć od najniższego i stopniowo zwiększać ambicję celu.

Poza uczestnictwem w wyścigach możesz też zapewnić sobie rozwój poprzez zakup własnych koni. Jest to jednak odpowiedzialna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Oczywiście własne wierzchowce niosą ze sobą wiele pozytywów, ale i obowiązków, od których nie możemy się uwolnić. Oprócz utrzymania go w pensjonacie i szczęśliwych zakupów w sklepie jeździeckim, potrzebujemy środków na pokrycie kosztów weterynarza i kowala, którzy muszą regularnie oglądać konie. Jednak posiadanie konia to cudowna rzecz, która wymaga poświęcenia i odwagi!

Category:

Related Posts