Czy warto korzystać z agencji pośrednictwa pracy

Czy warto korzystać z agencji pośrednictwa pracy. Usługi agencji pośrednictwa pracy zajmującej się rekrutacją i doborem pracowników do konkretnych zadań są podstawą polskiego i europejskiego biznesu. W związku z migracją ludzi zaostrzyła się kwestia znalezienia specjalisty. Nawet małe firmy muszą stawić czoła wyzwaniom związanym z obsadzaniem wakatów. Będzie można je wyeliminować, gdy tylko zdecydujesz się podjęcie współpracy z agencją pracy, która profesjonalnie podejdzie do sprawy.

Agencja pośrednictwa pracy – czym się zajmuje?

Tego typu agencja przygotowuje rekrutację na każde stanowisko pracy dla każdego pracodawcy. Specjaliści znajdują kadrę, która zasila szeregi w każdym przedsiębiorstwie i dotyczy to zarówno pracowników fizycznych jak i menadżerów. Oferuje korzystny leasing pracowniczy, oraz usługi księgowo – kadrowo i outsourcing płacowy. Oczywiście wykonuje również jednorazowe rekrutacje. Jeżeli wśród polskich obywateli nie można znaleźć specjalisty jakiego potrzebuje dany przedsiębiorca, agencja pozyska pracownika z: Ukrainy, Mołdawii, Gruzji, Armenii, Białorusi. Lub z krajów azjatyckich: z Indii, Bangladeszu, Nepalu, Malezji i Wietnamu. Rzetelna i obeznana na rynku pracy agencja współpracuje zarówno z pracodawcami krajowymi i zagranicznymi którzy poszukują ludzi do pracy w swoich przedsiębiorstwach.

Polecamy :

 

Czy warto korzystać z agencji pośrednictwa pracy?

agencja zatrudnienia Ukraińców zachodniopomorskieObecna sytuacja na rynku pracy pokazuje, że pracodawcom coraz trudniej jest znaleźć wykwalifikowanych i odpowiednich pracowników. Wynika to z dużej liczby kandydatów i szeregu innych czynników. Nie wszyscy kandydaci spełniają oczekiwania. Rezultatem jest zmarnowany czas. W rozwiązaniu tego problemu pomoże rekrutacja za pośrednictwem agencji zatrudnienia i dotyczy to pracowników z Polski, ze Wschodu oraz z Azji. W takim przypadku agencja będzie zaangażowana w selekcję kandydatów, rozmowy kwalifikacyjne i spotkania. Zaletą agencji jest obiektywizm w ocenie wiedzy i umiejętności kandydatów. Jakie firmy najczęściej korzystają z usług agencji pośrednictwa pracy? Przede wszystkim są to firmy z branż, w których popyt na kandydatów przewyższa podaż. Wszystkie sprawy formalne załatwia agencja, pracodawca wykonuje jedynie nadzór nad wykonywaniem zadań przez pracownika tymczasowego.

Jakie są korzyści z poszukiwania pracy w agencji rekrutacyjnej?

Specjaliści z agencji pośrednictwa pracy pomagają obiektywnie przeredagować CV, korzystnie ustalają główne cechy zgodnie z celami i określenie limitów wynagrodzeń. Nie musisz też spędzać kilku godzin dziennie na szukaniu odpowiedniego wakatu – agenci uporządkują dla Ciebie oferty z własnych baz danych. Proces wyboru nowej pracy stanie się mniej nerwowy: rekruterzy dokładnie wiedzą, kogo zaoferować na dane stanowisko. Ponadto kontaktując się raz z agencją, trafiasz do jej bazy danych. Nawet jeśli masz już pracę, zawsze możesz otrzymać lepszą opcję.

Pozytywne strony współpracy z agencją pośrednictwa pracy

Statystyki pokazują, że obecnie cudzoziemcy ze Wschodu oraz Azji bardzo często szukają pracy w Polsce za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy. Eksperci twierdzą, że to dobry znak, bo oznacza przyszłość oficjalnego zatrudnienia, a tym samym wszelkie gwarancje socjalne ze strony pracodawcy.

Czy warto korzystać z agencji pośrednictwa pracySchemat działa wygląda w następujący sposób: osoba poszukująca pracy zgłasza się do agencji, przedstawia swoje oczekiwania, specjaliści szukają wolnych miejsc pracy w bazie swoich ofert. Jeśli wszystko pasuje zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy, to agencja pomaga w przygotowaniu wszystkich dokumentów do pracy. Obecnie agencja pracy udziela obcokrajowcom wsparcia doradczego przez cały okres ich pobytu i pracy w Polsce.

Umowa między agencją a pracownikiem musi być zawarta w dwóch egzemplarzach z podpisami obu stron i pieczęcią agencji pośrednictwa pracy. Jeden oryginał pozostanie w agencji, a drugi otrzyma osoba poszukująca pracy. Ważne! Jeżeli umowa jest podpisana z obcokrajowcem, wówczas jeden z egzemplarzy jest sporządzany w języku zrozumiałym dla niego i podpisany przez obie strony.

Zobacz koniecznie:

 

 

W Polsce większość cudzoziemców pracuje za pośrednictwem agencji – dlaczego?

Ponieważ procedury są tak skomplikowane, że wymagają pracy specjalistów. Eksperci z agencji pośrednictwa pracy znają wszystkie zasady i przepisy prawne dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Posiadają bazy danych kandydatów, z którymi się kontaktują i składają oferty pracy odpowiadające ich wykształceniu i doświadczeniu. Dzięki temu, że rekruterzy są w stanie zapewnić pracowników dla przedsiębiorcy w bardzo krótkim czasie.

W Polsce każda firma zajmująca się pośrednictwem w zatrudnieniu posiada licencję wydaną przez Wojewodę. Pakiet usług oferowanych przez agencję pośrednictwa pracy świadczy o jej profesjonalizmie i dbałości o pracownika i kontrahenta. Specjaliści z agencji szukają zakwaterowania dla pracowników, pomagają w otwarciu rachunku bankowego, uzyskaniu pozwolenia na pracę. Tak, najlepsza agencja rekrutująca Polaków, Ukraińców, Białorusinów, Azjatów oferuje szeroki wachlarz usług, dzięki którym każdy z nich czuje się bezpiecznie. Obecnie certyfikaty są nie tylko pięknie oprawione i dumnie wiszą w siedzibie agencji. Każdy certyfikat świadczy o jakości zarządzania agencją pracy. Certyfikat jest również często przepustką dla agencji do pracy z poważnymi i dużymi klientami w Polsce – to gwarancja bez ryzyka.

Obsadzanie wakatów to zawsze ciężka praca. Ale wciąż istnieje możliwość przyspieszenia procesów i zmniejszenia obciążenia. W agencjach, rekrutacja pracowników jest zorganizowana zgodnie z kompetencjami. Jeśli zamówiłeś usługę u rekrutera, wstępna selekcja zostanie przeprowadzona przez specjalistów, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych, organizację szkoleń, ankiet i tak dalej. Koszt usług każdorazowo jest omawiany i uzależniony od segmentu rynku, dla którego zorganizowane zostanie poszukiwanie kandydatów.

Category:

Related Posts