Medycyna estetyczna pomocna w leczeniu trądziku i zmian potrądzikowych

Przyczyną trądziku u kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 20 lat są z reguły problemy hormonalne, chociaż mają one nieco inny charakter niż u nastolatków. Najczęściej trądzik pojawia się na twarzy, klatce piersiowej i plecach. U kobiet tempo wydzielanie sebum może się zwiększyć z powodu wzrostu niektórych hormonów we krwi, na przykład podczas ciąży lub laktacji. U mężczyzn główną przyczyną trądziku jest wysoki poziom męskich hormonów płciowych tzn. androgenów, które są odpowiedzialne za tworzenie i rozwój wtórnych męskich cech płciowych, a także zwiększona wrażliwość receptorów skórnych na nie, co prowadzi do nadmiernego wydzielania sebum. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna z wieloma zabiegami kosmetologicznymi usuwającymi zmiany trądzikowe oraz blizny po ich leczeniu. Usuwanie znamion to usługa https://www.m-estetica.pl/zabieg/Chirurgiczne-usuwanie-zmian-skornych, która staje się co raz popularniejsza.

Zabiegi medycyny estetycznej w celu usunięcia trądziku u dorosłych

Procedury kosmetologiczne należą do jednego z działów medycyny estetycznej, które mogą przywrócić zdrową skórę zapewniając:

• Peelingi chemiczne
  • Mezoterapię
  • Biorewitalizację
  • Mikroprądy.
  • Profesjonalne programy pielęgnacyjne z wykorzystaniem wysoce skutecznych enzymatycznych preparatów kosmetycznych itp.

Opis technik medycyny estetycznej w usuwaniu trądziku

• Oczyszczanie twarzy i różne peelingi chemiczne do głębokiego oczyszczenia skóry i zapobiegania powstawaniu zaskórników. Zamknięte zaskórniki są białawymi grudkami o średnicy 1-2 mm, najbardziej zauważalnymi podczas rozciągania skóry. Podczas ściskania jego zawartość jest trudna do usunięcia. W przypadku stanu zapalnego tworzą się krosty i wgłębienia. W przypadku otwartych zaskórników ujścia mieszków włosowych są rozszerzone i zatkane.
  • Usuwanie plamy pozapalnych i pigmentowych za pomocą różnego rodzaju peelingów, mezoterapii, fototerapii za pomocą różnych końcówek laserowych. Ponadto śródskórne zastrzyki specjalnych koktajli zawierających substancje biologicznie czynne przyczyniają się do wygładzania blizn.
  • Procedury biorewitalizacji to wprowadzenie preparatów kwasu hialuronowego do skóry, które przywracają normalny bilans wodny i turgor skóry, zwiększają jej gładkość i elastyczność. Po przebiegu procedur szara i matowa cera znika bez śladu, a grubość warstwy rogowej naskórka maleje.

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe leczenie trądziku jest jedną z najbardziej skutecznych procedur w kompleksowym leczeniu tego schorzenia. Powstająca w wieku dojrzewania choroba może trwać kilka lat i rozwijać się już w wieku dorosłym. Blizny powstające w wyniku choroby, pozostające na całe życie, powodują poważny dyskomfort psychiczny. Kosmetolog biorąc pod uwagę stopień uszkodzenia skóry i rozprzestrzenianie się procesu, przed zabiegiem można przepisać leki o działaniu detoksykującym, antybiotyki i zewnętrzne preparaty farmaceutyczne. Specjaliści używają kilku rodzajów laserów do leczenia trądziku. Aby złagodzić stany zapalne, aktywnie stosuje się pulsacyjny emiter światła pod wpływem, którego bakterie bytujące w naskórkowych warstwach skóry są niszczone przez wolny rodnik tlenowy, który powstaje po podgrzaniu światła. Energia światła zabija florę bakteryjną poprzez podgrzewanie naczyń odpowiednich dla gruczołów łojowych, co znacznie zmniejsza wytwarzanie sebum. Elementy zapalne absorbują długie fale w spektrum podczerwieni, w wyniku, czego chroniczne i ostre procesy zostają zatrzymane. Laserowe leczenie trądziku jest szybkie, skuteczne i praktycznie bezbolesne.

Medycyna estetyczna i laserowa aktywacja elastyny i kolagenu

Do laserowego leczenia powiększonych porów stosuje się zabiegi laserowe niepowodujące uszkodzenia skóry. Podczas zabiegu stymulowana jest praca fibroblastów skóry, w wyniku, czego aktywowana jest synteza elastyny i kolagenu, które nadają skórze dobrą elastyczność, powodując w ten sposób efekt liftingu. Dlatego w wyniku tej procedury medycyny estetycznej laser nie tylko wygładza się skórę, ale także ją regeneruje. Do laserowego leczenia trądziku pospolitego, różnych blizn i wgłębienia wykonywane jest ablacyjne laserowe polerowanie skóry. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zakończeniu zabiegu kosmetolog nakłada na skórę pacjenta specjalną maść, która chroni ją przed możliwym urazem i infekcją. Efektem końcowym zabiegu jest gładka skóra. Współczesna medycyna estetyczna ma duży arsenał niedrogich i bardzo skutecznych sposobów leczenia i eliminacji skutków trądziku. Wybór odpowiedniej metodologii leczenia i usuwania trądziku jest przeprowadzany z uwzględnieniem charakteru i liczby wad skóry, ich lokalizacji oraz głębokości penetracji w głąb skóry. Szczególną uwagę zwraca się na indywidualne cechy danej osoby: wiek, obecność współistniejących chorób, tendencję do reakcji alergicznych itp.

Pod koniec leczenia laserowe leczenie powierzchniowe po trądziku daje następujące wyniki:

• Oczyszczanie i wygładzanie skóry
      • Wyrównanie skóry
      • Zwężenie porów
      • Wygładzanie zmarszczek
      • Zwiększony koloryt skóry i odmłodzenie.

Podczas wstępnego badania kosmetolog omówi możliwy do osiągnięcia efekt, plan i kolejność działań w celu wyeliminowania wad estetycznych, ustalenia wszystkich wskazań i przeciwwskazań do procedur, możliwego ryzyka.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7