Jak zorganizować niebanalne wesele na plaży lub w ogrodzie?

Jak zorganizować niebanalne wesele na plaży lub w ogrodzie? Wiele par marzy aby ich wesele było wyjątkowe i niepowtarzalne. Jednym z pomysłów, który najczęściej rodzi się w głowach przyszłych nowożeńców, to zorganizowanie wesela i ślubu w plenerze. Jednak często okazuje się, że ten fantazyjny pomysł nie zostanie zrealizowany ze względu na problemy organizacyjne i logistyczne. Nie warto rezygnować z marzeń. Podpowiemy jak pokonać przeszkody i zorganizować niebanalne przyjęcie w plenerze.

Wesele w plenerze – od czego zacząć organizację przyjęcia?

Jak zorganizować niebanalne wesele na plaży lub w ogrodzie?

Organizację wesela i ślubu w plenerze należy zacząć dużo wcześniej niż w przypadku tradycyjnej imprezy. Pozwoli to spokojnie rozplanować i dopiąć najważniejsze sprawy oraz nie martwić się goniącymi terminami. Pierwszą kwestią, którą trzeba się zająć jest wybór miejsca. Tutaj panuje pełna dowolność. Może to być sad przy domu, łąka czy nawet las. Niektóre pary decydują się na bardziej romantyczne miejsca takie jak nadmorska plaża, brzeg jeziora czy łąką z widokiem na góry. Jedynym ograniczeniem, które trzeba mieć na uwadze, jest konieczność sprawdzenia czy w danym miejscu będziemy mogli podłączyć się do mediów oraz zapewnić dostęp do zaplecza sanitarnego. Jeśli w pobliżu będą jakieś budynki to rozłożenie namiotów bankietowych wynajem nie powinno stanowić problemu. Wesela plenerowe najczęściej organizowane są w sezonach wiosenno-letnich. I jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ wtedy możemy liczyć na piękne słoneczne dni i ciepłe wieczory. Jednak nie musimy się ograniczać tylko do tych dwóch pór roku. Jeśli ktoś marzy o imprezie jesienią i zimą, to również da się to zrobić. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju firmy, które trudnią się wynajmem sprzętu na zorganizowane imprezy. Możliwy jest wynajem nagrzewnic gazowych, wynajem nagrzewnic olejowych czy elektrycznych do ogrzewania pomieszczeń.

Komfortowe zadaszenie namiotu.

Dużą zaletą przyjęć plenerowych jest to, że nie trzeba za bardzo przejmować się dekoracjami, ponieważ całe otoczenie stanowi najbardziej atrakcyjną i naturalną ozdobę. Jednak nawet najpiękniejsze okoliczności przyrody nie pomogą, jeżeli nagle zacznie padać deszcz czy mocno wiać. Musimy zapewnić gościom ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, tak aby mogli bez przeszkód oddać się zabawie. Rozwiązaniem są namioty na wesele wynajem. Pozwalają stworzyć bezpieczną, zadaszoną powierzchnię dla wszystkich gości. Do ich postawienia nie są wymagane żadne zezwolenia i nie potrzebują fundamentów. W zależności od wielkości przyjęcia można postawić kilka hal namiotowych wynajem. Każda z nich będzie pełnić inną funkcję. Mogą one służyć jako sale restauracyjne, taneczne lub stanowić odrębne zaplecze sanitarne. W niektórych przypadkach wskazane będzie również stworzenie dodatkowej przestrzeni dla dzieci lub pomieszczeń do odpoczynku dla gości.

Meble do wyposażenia sali weselnej

Oprócz postawienia namiotów należy jeszcze pamiętać o reszcie wyposażenia. Większość z nas nie posiada nieograniczonej ilości stołów czy krzeseł, które można wykorzystać w trakcie przyjęcia. W takim przypadku warto skorzystać z usług firm, które oferują wynajem krzeseł mazowieckie. Oprócz dowolnej ilości mebli oferują one również dodatkowo wynajem barów mazowieckie, które świetnie sprawdzają się w przypadku wesel z dużą ilością gości. W większości wypożyczalni stołów i krzeseł można również wynająć dekoracje i ochraniacze na wybrane meble. Każde wesele to również tańce do białego rana. Wszystko jedno czy jest to przyjęcie duże czy małe, parkiet taneczny jest obowiązkowym elementem imprezy. To tutaj odbywa się pierwszy taniec pary młodej, tutaj gromadzą się goście, żeby złożyć życzenia nowożeńcom a potem bawić się w najlepsze. Zazwyczaj wraz z wynajęciem hal namiotowymi można skorzystać z wypożyczalni parkietów tanecznych.

Drobiazgi, które mają duże znaczenie

Aby wesele pod chmurką było niezapomnianym przeżyciem dla gości i pary młodej, trzeba pamiętać o wielu istotnych szczegółach. Po pierwsze należy uprzedzić gości o charakterze przyjęcia. Dzięki temu będą oni mogli przygotować garderobę odpowiednią do sytuacji i miejsca. Pozwala to poczuć się im wygodnie i swobodnie na tak nieszablonowym przyjęciu. Organizując wesele plenerowe w letnich miesiącach należy pamiętać o komarach i innych insektach. Potrafią one naprawdę dać w kość, więc warto wcześniej przeprowadzić dezynfekcję w otoczeniu miejsca, gdzie organizujemy przyjęcie. Można również wykorzystać do dekoracji namiotów na wesele wynajem różnego rodzaju pochodnie czy lampy odstraszające owady. Marzeniem wielu nowożeńców jest organizacja wesela w zimowej aranżacji. Jednak aby całe przyjęcie było bajkowe to goście i państwo młodzi nie mogą zmarznąć. W takiej sytuacji warto rozważyć wynajem nagrzewnic olejowych Warszawa, elektrycznych lub gazowych, które zdecydowanie uprzyjemnią przyjęcie. Doskonałym dodatkiem do imprezy może być klimatyczne ognisko oraz ciepłe koce do dyspozycji gości. Realizacja marzeń czasami wymaga wiele pracy. Nie inaczej jest w przypadku organizacji oryginalnego, niepowtarzalnego ślubu i wesela. Jednak wysiłek włożony w to zadanie to gwarancja niezapomnianych emocji i wzruszeń do końca życia.